Zawody

Zawody

Zawodnicy po opanowaniu technik na poziomie V kyu (żółty pas) lub wyżej mogą brać udział w zawodach sportowych. Dla dzieci są to krajowe lub zagraniczne Towarzyskie Turnieje Judo, dla starszych grup wiekowych dochodzi już rywalizacja w ramach sportu kwalifikowanego (MMM, Olimpiady Młodzieży, Mistrzostwa Polski oraz zawody na arenie międzynarodowej).

Istotnym aspektem judo jako sportu jest jego przynależność do rodziny olimpijskiej. Judo jako dyscyplina olimpijska zapewnia zarówno nadzorowany program szkolenia jak i szerokie perspektywy sportowego rozwoju, w tym to najważniejsze dla każdego sportowca: możliwość startu w Igrzyskach Olimpijskich. Polskie Judo może pochwalić się wybitnymi zawodnikami, medalistami Igrzysk Olimpijskich.

Zawodnicy naszej sekcji już od lat uczestniczą w turniejach krajowych i zagranicznych. Stałym punktem kalendarza startów, oprócz zawodów krajowych są też turnieje w Niemczech: Tuzla Cup w Berlinie, oraz Gwiazdkowy Turniej w Griemmen.

W 2012 roku zawodnik UKS Koziołki Konrad Jewtuch zajął I miejsce w kategorii do 70 kg w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzieży rozgrywanych w Sobótce – najważniejszych dla tej grupy wiekowej zawodów w sezonie. Był to jednocześnie NAJLEPSZY wynik z wszystkich startujących w tych Mistrzostwach Wielkopolan!!!

Śladami starszego brata podąża już Karol Jewtuch, który regularnie zdobywa medale na zawodach towarzyskich, a po piętach depcze już im najmłodszy z braci – Marcin – który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z judo, ale zaangażowaniem i zapałem nie ustępuje starszym braciom :)

Podczas ponad 8 lat działalności naszej sekcji trenowało judo wiele rodzeństwa jednocześnie. Możliwe jest to dzięki przychylności władz gminy Pobiedziska oraz dyrekcji Zespołu Szkół w Jerzykowie, dzięki którym możliwe jest BEZPŁATNE prowadzenie zajęć.

Zawody

Zawody

Zawody

gmina pobiedziskaZadania realizowane w UKS Lider Biskupice oraz UKS Koziołki Jerzykowo
współfinansowane przez Gminę Pobiedziska.

Jesteś tutaj: Start Zajęcia Zawody

Najczęściej czytane

Najnowsze wiadomości