Zajęcia

Dynamiczne i atrakcyjne zajęcia wszechstronnie rozwijającego i pasjonującego sportu jakim jest judo odbywają się w wielu różnych formach, że wymienimy choć kilka:

Treningi na sali sportowej przy Zespole Szkół w Jerzykowie (ul.Spokojna 3, wejście od strony boiska) w dwóch grupach wiekowych:

  • Grupa I - dzieci przedszkolne 5 i 6 letnie oraz dzieci z klas I - III szkół podstawowych - wtorek godz. 16:45 - 17:30
  • Grupa II - dzieci z klas IV - VI szkół podstawowych - wtorek godz. 17:30 - 18:45

Podczas treningów dzieci kształtują wszystkie cechy motoryczne, wykonując zarówno ćwiczenia gimnastyczne, ogólnorozwojowe, wytrzymałościowe, szybkościowe czy też gibkościowe. Wszystkie ćwiczenia wykonują w formie atrakcyjnych i szybko zmieniających się zabaw. Częste zmiany zapobiegają monotonii, jednocześnie utrzymują przez cały trening wysoką koncentrację i zaangażowanie dzieci, gwarantując zarówno świetną zabawę jak i szybszy rozwój. Intensywność zabaw pozwala na rozładowanie napięć psychicznych, powodując równowagę ciała i umysłu.

Dla młodszej grupy treningi zawierają jedynie podstawowe elementy judo, takie jak nauka i doskonalenie padów, podstawy technik w Ne-Waza (trzymania) oraz kilka prostych rzutów. Główny nacisk położony jest na ogólny rozwój i poprawę sprawności fizycznej.

Starsza grupa poznaje i doskonali już całą gamę technik judo. W zależności od wieku i stopnia zaawansowania, zawodnicy zapoznają się z całą gamą technik Go-Kyo, potwierdzając swoje umiejętności na zawodach oraz podczas egzaminów technicznych na kolejne stopnie uczniowskie kyu (zapraszam do działu Program Szkolenia gdzie można zapoznać się z systematyką technik na kolejne stopnie).

Nasi wychowankowie uczestniczą także w:

Zajęcia

Zajęcia

Zajęcia

gmina pobiedziskaZadania realizowane w UKS Lider Biskupice oraz UKS Koziołki Jerzykowo
współfinansowane przez Gminę Pobiedziska.

Jesteś tutaj: Start Zajęcia

Najczęściej czytane

Najnowsze wiadomości