Wychowankowie naszego klubu medalistami Mistrzostw Polski 2020

Wychowankowie naszego klubu, bracia Konrad Jewtuch i Karol Jewtuch w roku 2020 stanęli na podium Mistrzostw Polski w Judo! Konrad został brązowym medallistą Mistrzostw Polski Młodzieży w Judo a Karol srebrnym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów w Judo! Zapraszamy do przeczytania szczegółów sukcesu zawodników, którzy pierwsze kroki stawiali w naszym klubie.

Konrad Karol

Konrad Jewtuch brązowym medalistą Mistrzostw Polski młodzieży – Józefów – 28.11.2020r.

W dniu 28 listopada odbyły się w Józefowie Mistrzostwa Polski Młodzieży – U23. Organizatorem Mistrzostw był Polski Związek Judo, Miasto Józefów, Warszawsko Mazowiecki Związek Judo i UKS Yuko Józefów. W zawodach uczestniczyło 113 zawodniczek i zawodników z blisko 60 polskich klubów sportowych judo. Poznański Klub Sportowy Olimpia reprezentował na Mistrzostwach Konrad Jewtuch w wadze 81 kg, która była jedną z najbardziej mocno obsadzonych kategorii wagowych. Konrad o brąz stoczył 4 zacięte walki, jedną walkę przegrał przez ippon z Jędrzejem Steckim zawodnikiem SGKS Wybrzeże Gdańsk a pozostałe 3 walki wygrał zdecydowanie w tym 2 dwie przez ippon i jedną o brąz przez wazarii. W walce o brąz pokonał Aleksa Hoppe zawodnika KS Gwardia Koszalin. Trenerami prowadzącymi Konrada są Michał Pokrywka i Mariusz Groński.

Pierwsze kroki w Judo Konrad stawiał pod okiem trenera Pawła Marczyńskiego w Jerzykowie oraz Jarosława Regulskiego na zgrupowaniach sportowych.

Konrad

Karol Jewtuch Srebrnym Medalistą Mistrzostw Polski Juniorów Polski – Trzebnica – 6-8.03.2020r.

W dniach 6-8 marca 2020 roku odbyły się w Trzebnicy Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorek. Organizatorem Mistrzostw Polski Judo był Polski Związek Judo, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Klub Sportowy Juvenia Wrocław Dolnośląski Związek Judo. W zawodach wzięło udział 67 zawodniczek i 153 zawodników z ponad 75 klubów z Polski. W zawodach uczestniczył jeden zawodnik Poznańskiego Klubu Sportowego Olimpia:
Karol Jewtuch, który zajął II miejsce w kategorii wagowej 90 kg po bardzo emocjonujących walkach
Karol Jewtuch jest zawodnikiem Poznańskiego Klubu Sportowego OLIMPIA od 2016 roku. Jego pierwszymi trenerami byli Paweł Marczyński i Jarosław Regulski. Obecnie trenerem Karola Jewtucha są Michał Pokrywka i Mariusz Groński.

Karol

gmina pobiedziskaZadania realizowane w UKS Lider Biskupice oraz UKS Koziołki Jerzykowo
współfinansowane przez Gminę Pobiedziska.

Jesteś tutaj: Start Program szkolenia I KYU - pas brązowy Aktualności Wychowankowie naszego klubu medalistami Mistrzostw Polski 2020

Kontakt z nami

 

Napisz do nas

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Najczęściej czytane

Najnowsze wiadomości