O nas

UKS Koziołki Jerzykowo

Sekcja Judo przy Zespole Szkół w Jerzykowie powstała w 2006 roku z inicjatywy trenera Pawła Marczyńskiego i dyrektora Zespołu Szkół pani Aliny Mańki. Początkowo sekcja była filią UKS „Dwunastka” Leszno, w grudniu 2008r. z inicjatywy Komitetu Założycielskiego powołano do życia Uczniowski Klub Sportowy „Koziołki” przy Zespole Szkół w Jerzykowie. Prezesem UKS "Koziołki" od momentu jego powstania do dnia dzisiejszego jest p. Paweł Marczyński.

UKS Koziołki Sekcja Judo przy Zespole Szkół w Jerzykowie

Klub zrzesza dwie sekcje:

  • judo – prowadzoną przez trenera Pawła Marczyńskiego,
  • oraz rugby – prowadzoną przez trenera Jacka Kalkę.

Swą nazwę zawdzięcza trenerowi rugby, panu Jackowi Kalce, którego firma była fundatorem sławnych na cały świat poznańskich koziołków, które każdy turysta obowiązkowo musi zobaczyć w samo południe na ratuszowej wieży.

W sekcji judo obecnie trenuje ok. 40 zawodników i zawodniczek. Treningi dla najmłodszych (w wieku od 5 do 10 lat) odbywają się raz w tygodniu w środy o godz. 17:00. Grupa starsza (od 10 lat wzwyż) ma treningi dwa razy w tygodniu - w środy o 17:45 i drugi trening - wyjazdowy, techniczny w czwartki lub piątki.


Sekcja Judo UKS "LIDER" przy Zespole Szkoła i Przedszkole w BIskupicach powstała w 2014 roku z inicjatywy przewodniczącego Rady Rodziców Witolda Mellera, rodziców oraz trenera Pawła Marczyńskiego, przy znaczącym wsparciu dyrektora Zespołu Szkół pana Tadeusza Bochińskiego. Sekcja została przyjęta do istniejącego już w Szkole Uczniowskiego Klubu Sportowego, który jednocześnie reaktywował swoją działalność, zmieniając nazwę na Uczniowski Klub Sportowy "Lider" przy Zespole Szkoła i Przedszkole w Biskupicach. Prezesem UKS "Lider" został wybrany trener Paweł Marczyński. 

Sekacja judo UKS "Lider" prowadzi zajęcia w Szkole w BiskupicachTreningi dla najmłodszych (w wieku od 7 do 12 lat) odbywają się raz w tygodniu we wtorki o godz. 16:10. Grupa starsza (młodzież i dorośli) ma zajęcia judo z elementami samoobrony  we wtorki o godz. 17:00.


ZACHĘCAMY wszystkie dzieci do udziału w zajęciach w obu klubach, zarówno we wtorki jak i środy!


 

UKS Koziołki Sekcja Judo przy Zespole Szkół w Jerzykowie


Każdego roku organizujemy dwa obozy: zimowy i letni (zapraszamy do galerii gdzie są zamieszczone zdjęcia z wszystkich wyjazdów), wyjazdy na międzynarodowe zawody do Niemiec (Tuzla Cup w Berlinie i Gwiazdkowy turniej w Grimmen) oraz zawody krajowe.

Na treningi grupy najmłodszej zapraszamy również rodziców, którzy mogą zapoznać się z tym pięknym sportem oraz na bieżąco obserwować postępy swoich pociech.

gmina pobiedziskaZadania realizowane w UKS Lider Biskupice oraz UKS Koziołki Jerzykowo
współfinansowane przez Gminę Pobiedziska.

Jesteś tutaj: Start O Nas

Najczęściej czytane

Najnowsze wiadomości